חיפוש

המסת שומן בקור: קריאו ליפוליזיס

בעבר השיטה השכיחה ביותר להסרה ושאיבה של שומן בגוף היתה ביצוע ניתוח לשאיבת שומן. כיום קיימות מספר שיטות חדשות לביצוע המסת השומן, כגון המסת שומן בלייזר, המסת שומן על ידי שימוש בגלי רדיו, המסת שומן בזריקה (ליפוליזיס). השיטה החדשה ביותר להסרה ושאיבה של שומן מיותר בגוף הינה המסת שומן בקור- קריאו ליפוליזיס. המסת שומן בקור מספקת תוצאות טובות, כאשר מדובר בהליך קצר עם מעט תופעות לוואי יחסית לניתוח שאיבת שומן וללא צורך בהתערבות כירורגית

למי מתאים טיפול של המסת שומן בקור?

טיפול של המסת שומן בקור מתאים לביצוע אצל כל מטופל אשר יש לו משקל גוף ובריאות תקינים ומעוניין לחטב אזורים ספציפיים בגופו. ברוב המקרים מדובר בעיצוב המותניים אשר גם פעילות ספורטיבית לא מצליחה לעצב. חשוב להבין שאין מדובר בטיפול שנועד להרזיה אלא לחיטוב אזורים נקודתיים בגוף בהם לא הצליח המטופל להסיר את עודפי השומן לאחר הורדה במשקל ופעילות ספורטיבית.

המסת שומן בקור יכול לעבור כל אדם מעל גיל שמונה עשרה אך יש לקחת בחשבון שכאשר המטופל נמצא בגילאי שישים ומעלה לרוב לא מדובר בעודפי שומן אלא עודפי עור שדורשים טיפול אחר. לפני ביצוע טיפול של קריאו ליפוליזיס על המטופל להגיע לפגישת יעוץ במרפאה ולוודא שאכן משקלו ומבנה גופו מאפשרים לו לבצע את המסת שומן בקור. לאנשים רזים במיוחד לא ניתן לבצע המסת שומן בקור שכן הטיפול יגרום ליצירת שקע באזור המטופל.

טיפול זה מתאים במיוחד לחולי לב, סכרת או לסובלים מלחץ דם גבוה שכן הם אינם יכולים לעבור ניתוח במצבים אלה והמסת שומן בקור הינה פיתרון אידיאלי עבורם.

ביצוע הליך של המסת שומן בקור- קריאו ליפוליזיס

המסת שומן בקור נעשית במרפאות מומחים לכירורגיה פלסטית וההליך מבוצע על ידי שימוש בשני מכשירים עיקריים, מכשיר הקולטק ומכשיר הקולסקולפטינג. כל אחד מהמכשירים בנוי משתי כפות אותן מצמידים לאזורים בהם רוצים להמיס את השומן כאשר ניתן להצמיד כל כף לאזור אחר בגוף ועל ידי כך לבצע המסת שומן בשני אזורים במקביל. המכשיר מאתר את תאי השומן הרגישים לקור ושואב את אותם תאים לתוך הכף. בתוך הכף הטמפרטורה יורדת לטמפרטורה של מינוס שמונה מעלות וכך הקור גורם להרס של אותו תא שומן.

המסת שומן בקור מתבצעת במרפאת מומחה ללא הרדמה ואורך ההליך הוא כשעה כאשר במהלכו עלול המטופל לחוות הרגשת אי נוחות ואף כאב קל.

התוצאות של המסת שומן בקור אינן מיידיות מכיוון שלוקח לגוף לרפא את האזור המטופל. הקריאו ליפוליזיס מבטיח ירידה של 20% בתאי השומן באזור שטופל ולאחר כשבועיים עד חודש יהיה ניתן לראות את התוצאות הסופיות.

שבוע לאחר ביצוע המסת שומן בקור יש להגיע לביקורת  ולביקורת חוזרת כעבור חודש וחצי וזאת על מנת לוודא שהאזור החלים לגמרי ושישנה שביעות רצון של המטופל מהתוצאה הסופית. במידה ויש צורך ניתן לבצע טיפול נוסף לאחר כשלושה חודשים.

תופעות הלוואי האפשריות של טיפול הקריאו ליפוליזיס

  • תיתכן הופעת שטפי שם באזור המטופל אך אותם שטפי דם יחלפו כעבור שבוע
  • מכיוון שהמסת שומן בקור נעשית על ידי שתי כפות שמוצמדות לאזור בו רוצים לטפל האזור אליו מוצמדת הכף יישאר אדום ורגיש למדי לאחר ביצוע המסת שומן בקור, תופעת לוואי שתעלם מספר שבועות לאחר הטיפול.
  • בזמן ביצוע המסת שומן בקור עלול המטופל להרגיש תחושה של אי נעימות ואף כאב וגם לאחר הטיפול. תופעות לוואי אלה חולפות לאחר מספר ימים בהם ניתן ליטול משככי כאבים לפי הצורך.

היתרונות  של המסת שומן בקור

  1. המסת שומן בקור מתבצעת במרפאת הרופא כאשר אין צורך בהרדמה או התערבות כירורגית
  2. המכשיר שנמצא בשימוש בשיטה זו מאפשר שאיבת שומן משני אזורים במקביל ועל ידי כך מיעל ומזרז את התהליך
  3. המסת שומן בקור מאפשרת לחטב ולעצב אזורים בהם לא היה ניתן להסיר את השומן על ידי הורדה במשקל או פעילות ספורטיבית כמו לדוגמא
  4. המותניים.
  5. ההתאוששות וההחלמה הם מהירים יחסית ובמידה והמטופל לא סובל מכאבים הוא יכול לחזור לפעילות שגרתית וגם לפעילות גופנית כבר יומיים לאחר ביצוע קריאו ליפוליזיס.
  6. לרוב יש צורך בטיפול אחד או שניים על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.