חיפוש

אסימטריה בחזה

אסימטריה בחזה הינה תופעה שכיחה ביותר הקיימת אצל יותר מ70% מכלל הנשים, ולרוב אינה מורגשת. רוב האיברים הזוגיים בגופינו אינם סימטריים אך לעיתים אסימטריה באיברים מסוימים כגון אסימטריה בשדיים עלולה להיות בולטת באופן משמעותי וקיימות מספר אפשרויות לטפל במצב

אסימטריה בשדיים מתבטאת בגודל שונה של השדיים או שוני בצורה שלהם, כאשר את סוג הטיפול יש להתאים לסוג הבעיה על מנת להשיג תוצאות כמה שיותר טובות של סימטריה בין השדיים.

לרוב ניתן לטפל במצב של אסימטריה בחזה על ידי ניתוח להקטנת החזה או ניתוח להגדלת החזה בו מבצעים בשני השדיים את אותה הפעולה אך במידה שונה המביאה לתוצאה של מראה סימטרי.

הגורמים לאסימטריה בחזה

אסימטריה בחזה נוצרת עקב התפתחות לא אחידה של החזה ועקב כך נוצר שוני בין הגודל והצורה בין שד אחד לשני. השוני יכול לבוא לידי ביטוי בגודל, בצורה, במיקום הפטמה ובמיקום השד על בית החזה.

האפשרויות לתיקון היווצרות של אסימטריה בחזה:

ההחלטה באיזה סוג של טיפול לבחור על מנת לטפל במצב של אסימטריה בחזה תלוי במספר גורמים:

 • מבנה השד
 • מיקום השד
 • גודל השד
 • צורת העטרה והפטמה של השד

בחלק מהמקרים יש צורך בשימוש במספר טכניקות וטיפולים כירורגיים על מנת לתקן מצב של אסימטריה בחזה ולייצר מצב בו שני השדיים שווים בגודלם ובצורתם בצורה שתיראה טבעית ואסטטית ככל שניתן.

הרופא יתאים את סוג הטיפול למטופלת כאשר לרוב יעשה שימוש בניתוח להקטנת חזה, ניתוח להגדלת חזה או הרמת החזה ושימוש בשתלים מלאכותיים בהתאם לגודל הרצוי אליו שואפים להגיע ולמצב הנתון של השדיים לפני הטיפול. על הרופא המנתח להיות מיומן ביותר בביצוע הניתוח שכן עליו לחזות מראש כיצד יראו השדיים לאחר הניתוח.

תיקון אסימטריה בשדיים על ידי ביצוע ניתוח:

ניתן לבצע ניתוח להגדלת החזה או ניתוח להקטנה החזה כאשר במהלך הניתוח יבוצעו אותם השלבים בשני השדיים אך בכמות שונה על מנת לייצר סימטריה ביניהם.

כאשר מדובר במטופלת בעלת חזה קטן סוג הניתוח שיבחר הינו ניתוח להגדלת חזה על מנת לתקן את המצב האסימטרי בחזה. בניתוח זה יחדיר הרופא המנתח שתלי סיליקון בגדלים שונים לכל אחד מהשדיים על מנת להשוות אותם בגודלם ובנפחם וליצור איזון בין השדיים.

כאשר מדובר במטופלת בעלת חזה גדול הסובלת מאסימטריה בין השדיים הניתוח שיבחר הינו ניתוח להקטנת החזה. במהלך הניתוח להקטנת החזה הרופא המנחת יקטין ויעצב את החזה בצורה סימטרית ויצור איזון בין השדיים.

היתרונות של ביצוע ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה:

 • התוצאות מיידיות
 • התוצאות של ניתוח להקטנת חזה או להגדלת חזה נשמרות לאורך זמן ומייצרות מצב של סימטריה בגודל ובצורה בין השדיים.

החסרונות של ביצוע ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה:

 • מדובר בהליך כירורגי הנעשה בהרדמה מלאה ולכן כרוך בסיכונים ובסיבוכים של כל הליך כירורגי
 • ישנה תקופת החלמה והתאוששות כמו בניתוחים להגדלת חזה או הקטנה חזה והימנעות מפעילות גופנית למשך זמן ממושך לאחר ביצוע הניתוח.

תיקון אסימטריה בשדיים על ידי שיטה של הזרקת  חומר מקרוליין:

חומר המקרוליין הינו סוג של ג'ל מיוחד שניתן להזריקו לרקמות העור באזור החזה והוא מקובל לשימוש בהליך של הגדלת חזה ללא ניתוח. החומר מאפשר לעצב ולהגדיל את החזה על ידי הזרקתו ישירות לאזורים הרצויים ובכך ניתנת האפשרות לרופא להגדיל ולעצב שד אחד ולהתאימו לשד השני מבחינת נראות גודל נפח ומיקום.

היתרונות של הזרקת מקרוליין לצורך תיקון אסימטריה בחזה:

 • שיטה זו הינה שיטה מדויקת המאפשרת הזרקה של החומר למקומות הספציפיים שרוצים להגדיל ולעצב בשדיים.
 • מכיוון שאין התערבות כירורגית הסיכוי לסיבוכים וסיכונים במהלך הטיפול הוא מופחת יחסית לניתוח לתיקון אסימטריה.
 • מדובר בפעולה פשוטה יעילה ומהירה שאינה דורשת אשפוז וההחלמה ממנה היא מהירה וקלה יותר מאשר ההחלמה וההתאוששות מניתוח.
 • ניתן לראות את התוצאות מיידית לאחר סיום הטיפול

החסרונות של הזרקת מקרוליין לצורך תיקון אסימטריה בחזה:

 • השיטה אמנם פשוטה ויעילה יחסית לניתוח אך היעילות של נשמרת לתקופה קצרה יותר של כשנה וחצי. לאחר מכן חומר המקרוליין נספג ומתמוסס בגופה של המטופלת ולכן יש צורך לבצע את הטיפול בשנית.
 • מדובר בהליך יקר יחסית