חיפוש

יתרונות יישור שיניים והדרכים לכך

לא כולם מסוגלים לחייך בפה מלא ועם ביטחון עצמי גבוה. לא לכולם שיניים ישרות עם לסת בגודל הנדרש. אז מה? אלו שסובלים משיניים עקומות, עולות זו על זו או בולטות החוצה אמורים להשלים עם זה ולחיות עם זה בשלום? לא ולא. יש היום דרכים רבות ושונות להתמודד עם הבעיה ואפשר בהחלט להחזיר את השיניים לתלם.

יישור שיניים. איך עושים את זה ובאיזו שיטה כדאי לבחור?

אם נתייחס לשיטות ליישור שיניים שיש לנו היום נגלה שאנחנו חיים מהבחינה הזו בגן עדן של ממש. יש היום שיטות מתקדמות מאוד, יעילות במיוחד והחידוש הוא שזה גם לא חייב לארוך הרבה מאוד זמן. יישור שיניים יכול להיות סיפור מהיר קצר ופשוט ואפילו בלתי נראה לעין. הבה נלמד על האפשרויות השונות. 

אבל לפני כן מספר למי שכבר לא זוכר, איך זה היה בעבר. לפני עשרים ושלושים שנה לא היו לנו כל השיטות האסתטיות שיש היום. ילדים ונערים נאלצו להתהלך עם גשר שתלה להם מהעורף סביב הלחיים כאשר אלו תפסו את הקוביות, הסמכים אותם התקינו על השיניים בתוך הפה – באמצעות גומיות. היו כאלה שגם חבשו סוג של כובע שנועד למשוך את השיניים מכיוון מעלה על מנת ליישר אותם ולהעמיד אותם בתלם.

זה לא היה אסתטי כלל וכלל ואפשר לומר שהנערים הללו שנאלצו להתהלך כך בהוראת האורתודנט, סבלו קשות הן מבחינה חברתית והן מבחינה טכנית. כי כל המתקנים הללו לא היו נוחים והם לא הוסיפו אושר לאף אחד. הם אולי יישרו את השיניים אך לא מעבר לזה…. לכו תשוו את זה ל'תכשיטים' שיש לילדים של היום…

סמכים וגשר

אז הגדרנו את המתקנים ליישור שיניים של היום בשם – 'תכשיט' והאמת היא שזה ממש לא רחוק מזה. הסמכים – הקוביות שמרכיבים היום לילדים על השיניים הם בהחלט סוג של קישוט לפה. יש אפשרות לבחור את הסמכים הצבעוניים שהם בכלל משדרגים את המראה הכללי של הילד ותורמים רבות להופעה שלו.

יש אפשרות לבצע יישור שיניים שקוף בעזרת סמכים שקופים. אלו גם כן מובילים לתוצאות מעודנות ובלתי נראות. נערים שמרכיבים מתקנים ליישור שיניים מהסוג הזה נהנים ממאה טבעי ואסתטי נשאר כזה לכל אורך התהליך.

יישור שיניים שקוף

אם הזכרנו את יישור השיניים השקוף, חשוב להבין כי קוביות שקופות הם לא הטופ. זה אמנם עדין יותר מהקוביות המתכתיות או הצבעוניות אך עדיין מדובר במשהו שעשוי להתלכלך, להתכהות ולקבל מראה לא ממש מרנין. יש גם את הפלטות השקופות שהן באמת בלתי נראות ואדם, לרוב נער או מתבגר שמרכיב את הפלטות הללו נהנה מתהליך מהיר במיוחד הנעשה הודות להתאמה המדויקת והמושלמת של הפלטות לכל שן בנפרד. זוהי שיטה שעובדת בצורה מאוד ממוקדת ומאוד מדויקת ועל כן היא גם מובילה לתוצאות מהירות במיוחד.

יישור שיניים לכל גיל

למעשה הגיל הפופולארי ביותר לביצוע יישור שיניים האו בגיל הילדות לקראת ההתבגרות. זה הזמן אשר בו כבר צמחו רוב השיניים, הלסת הגיעה לגודל המקסימלי שלה וזה בדיוק הזמן לשפץ, לשפר, להזיז ולהחזיר כל שן למקום שראוי לה להיות בה.

עם זאת קורה לא פעם שהילדים נערים הללו מפספסים את הרכבת אם זה בשל מצבם הכלכלי של ההורים מול העלות הגבוהה של יישור השיניים ואם זה סתם כך מתוך רשלנות. עדיין, זה לא אומר שחלון ההזדמנויות נסגר. גם מתבגר וגם מבוגר יכולים ליהנות מיישור שיניים מוצלח ואפילו מהיר. לרוב בפלטות השקופות.

  המאמר בשיתוף https://savion-c.co.il/