חיפוש

השתלות שיניים: כל השיטות

בעבר ידענו. אם עקרו לנו שן אין הרבה מה לעשות מלבד להשלים עם החסר. היו הכתרים שאותם אפשר היה ליצור על גבי גשר כדי לחבר אותן לשיניים צדדיות, היו השיניים התותבות אבל תחליף של ממש לשיניים שיושבות היטב בתוך החניכיים? זה לא היה.

היום כבר יש לנו מגוון אפשרויות ושורה של תחליפים לשיניים שאבדו ניתן היום לשקם את הפה ולהשלים בו את כל החסרים כאשר תוך יום אחד המטופל יוכל לחייך בפה מלא עם שיניים שמדמות ממש את הדבר האמתי.

כל השיטות להשתלות שיניים

שתלים דנטליים – 

השתלים הדנטליים הם למעשה תפסו את כל הבמה. זו השיטה שכיום מככבת יותר מכל דבר אחר כאשר ניתן לבצע שתלים דנטליים בכל מקום כמעט בחניכיים שם חסרות שיניים ולבנות על גבי השתל את כותרת השן. הבעיה מתחילה עם כאלה שאין להם מספיק עצם בלסת ואין במה לתפוס את השתל. הדבר עשוי לקרות אצל כל אחד אך במיוחד זה יקרה באזורים שם חסרה השן כבר הרבה זמן והעצם פשוט נספגה.

אך אל דאגה. יש פתרונות יעילים במיוחד גם לזה. אפשר לבצע הרמות סינוס, להוסיף עצם וכך למעשה להפוך את האזור לאפשרי בביצוע השתלות שיניים.

השתלות שיניים אול און פור

אפשר לבצע השתלות שיניים בצורה מקוצרת יותר, מהירה יותר עם פחות הליכים פולשניים תוך הבטחה לתוצאות טובות פי כמה וכמה.

מדובר בשיטה אשר בה מבצעים למעשה רק ארבעה שתלים דנטליים בארעה מוקדים עיקריים בפה כאשר על גביהם מבצעים את בניית הכתרים כולם. יש רופאים שרוצים שישה מוקדים כאלה אך לרוב אפשר להסתפק גם רק בארבעה שתלים. מדובר בשיטה שהולכת וצוברת תאוצה כאשר כיום עושים בה רופאי שיניים רבים שימוש. כך ניתן לקצר את זמני הטיפול, לקצר את זמן ההחלמה ולאפשר ביצוע מהיר ויעיל של השתלות השיניים כאשר במקרים רבים מדובר יהיה גם בחיסכון משמעותי בעלויות.

השתלות שיניים – רק אצל אנשי מקצוע מומחים בתחום

חשוב לדעת. השתלות שיניים זה לא סיפור קל ולא מדובר כאן בפרוצדורה פשוטה שכל רופא יכול ומסוגל לבצע. כדי להצליח במשימה יש צורך בידע מקצועי נרחב, חשוב שלרופא יהיה ניסיון בתחום וכמובן שהוא יכיר את כל השיטות החדשניות המאפשרות להוביל לביצוע ולתוצאות מהירות ויעילות במיוחד. זה לא תמיד עובד כך ולא לכולם מתאימה כל שיטה. כך שבהחלט יש מקום לכתפיים רחבות של רופא שיניים שמכיר לעומק את כל האפשרויות, יודע להתאים כל אחת מהן למטרה ומבין ויודע איך וכיצד יש לבצע כל טיפול.

סיכונים בהשתלות שיניים

אנחנו יודעים שהיום מבצעים הרבה מאוד אנשים את השתלות השיניים בשיטות החדשניות כאשר השיניים התותבות הנשלפות אט אט נעלמות מן העולם. עם זאת ישנם סיכונים בלתי מבוטלים שעלולים להיות במקרים של השתלות שיניים ואסור לנו להתעלם מהם. כדי להבטיח כי אכן התוצאות תהיינה בטוחות, אסתטיות, מרשימות ונאות, יש לפנות אך ורק אל רופא מומחה שיש לו את כל הידע הנדרש, הוא צבר ניסיון והוא יכול להבטיח חיוך מושלם, שיניים בוהקות ויפות וכל זה בלי כאבים וללא סיכונים ותופעות לוואי.

חשוב להתאזר בסבלנות, גם אם אתם רוצים השתלות שינים ביום אחד. כי לא אצל כל אחד זה עובד כך ולא כל פה מתאים לביצוע השיטה הזו. עם זאת תמיד יהיו פתרונות בדמות כתרים זמניים שישמרו על המראה ויעניקו למטופל תחושה בטוחה ונוחה עם תחליף לשיניים שעוד יגיעו.

המאמר בשיתוף ד"ר מאיר ממרייב.