חיפוש

למה חשוב לשמור על סטריליות בטיפולי אסתטיים?

שמירה על סטריליות בטיפולים אסתטיים חיונית למניעת זיהומים ולשמירה בטיחות המטופלים. טיפולים אסתטיים כוללים חומרים למילוי תת־עורי, תכשירים לטיפול בעור ולטיפוחו, הזרקות בוטוקס ופרוצדורות קוסמטיות אחרות ומחייבים ניקוב של העור או הזרקת חומרים לגוף. הליכים אלה משאירים נקבים בעור שעלולים להזדהם ולחולל מחלות בגוף.

אם המכשירים, הציוד או המוצרים בקליניקה לטיפולים אסתטיים אינם מעוקרים כראוי, הם עלולים להעביר חיידקים ומחלות ממטופל אחד לשני ולסכן גם את בריאות המטופלים וגם את עבודת הקליניקה. זיהומים שאינם מטופלים עלולים לפתח תחלואה קשה ולהוביל להתערבות ניתוחית נוספת לרבות ניתוחים וטיפולים ארוכי טווח.

מטופלים שעוברים טיפולים אסתטיים בדרך כלל מגיעים לקליניקה עם ציפיות ותקוות לטיפול מוצלח ולתוצאות חיוביות. אם הטיפול לא יתקדם כשורה ויגרום לזיהומים, למחלות או לסיבוכים אחרים בגלל שימוש בכלי עבודה שאינם מעוקרים, המטופלים עלולים להתאכזב ואף חמור מזה – לתבוע את מנהל הקליניקה ולהזיק למוניטין שלו ולעבודת הקליניקה.

שמירה על סטריליות בטיפולים אסתטיים חיונית לבטיחות המטופל, למניעת זיהומים ולהשגת תוצאות מוצלחות. סטריליות זה שם המשחק בטיפולי אסתטיקה, ואם אתם מנהלים קליניקה לטיפולים אסתטיים, אתם ודאי יודעים את זה. רוצים לדעת עוד? כך תשמרו על סטריליות בטיפולים אסתטיים. 

סודות האסתטיקה של הטיפולים האסתטיים

יש כמה אמצעים שמנהלים של מכוני יופי ומכונים לטיפולים אסתטיים יכולים לנקוט כדי לשמור על סטריליות לפני הטיפול, בזמן הטיפול ולאחריו. 

  • היגיינת ידיים –  היגיינת ידיים חיונית גם לפני הטיפול, גם בזמן הטיפול וגם לאחריו. אפשר לשמור על היגיינה בשטיפת ידיים יסודית, בשימוש בחומרי חיטוי על בסיס אלכוהול, ובעטיית כפפות ויניל
  • שימוש בכלי עבודה סטריליים – כל כלי העבודה שבאים במגע עם העור או עם הריריות של המטופל כמו מחטים, מזרקים וכפפות, צריכים להיות סטריליים ומתאימים לשימוש חד־פעמי. יש לאחסן אותם באריזות ואקום לפני הטיפול ולהשליך אותם לפח אטום שמיועד לטיפול מיוחד למניעת זיהומים.
  • חיטוי משטחים – יש לחטא את כל משטחי העבודה לרבות ציוד וכלים בשימוש רב־פעמי. יש להשתמש בחומר חיטוי מתאים לפני השימוש ולאחריו.
  • הכנת אזור הטיפול – יש לנקות את אזור הטיפול בתמיסת חיטוי כדי למנוע העברת זיהומים.
  • טכניקה הזרקות נכונה – יש להקפיד על טכניקת הזרקות נכונה לרבות שימוש במחט סטרילית ומזרק חד־פעמי. יש להשליך אותם לפח לפסולת מזוהמת. 
  • מעקב אחר סימני זיהום – יש לעקוב אחר סימני זיהום לאחר ההליך הטיפולי ולהמליץ למטופלים לפנות לטיפול רפואי אם הם מפתחים תסמינים המעידים על זיהום.

לנהל מכון טיפולי סטרילי ולהצליח

שמירה על סטריליות בטיפולים אסתטיים מחייבת שמירה על היגיינת, שימוש בכלי עבודה סטריליים, חיטוי משטחי עבודה, הכנת אזור הטיפול, טכניקת הזרקה נכונה ומעקב אחר תסמיני זיהום. רק עבודה בשיטה הזאת תאפשר למנהל המכון לטיפולים אסתטיים לבנות מוניטין מכובד, לשמור על לקוחותיו, לגייס לקוחות חדשים ולהצליח.