חיפוש

הסרת סימני מתיחה באמצעות פחמן דו חמצני

סימני מתיחה הינם קווים אורכיים שמופיעים בעור בגווני סגול אדום וורוד ועם השנים הופכים ללבנים. סימני מתיחה מהווים בעיה אסתטית גדולה והם יכולים להופיע באזורי הבטן והשדיים בעיקר אצל נשים אחרי הריונות ולידות, ברגליים, בישבן ואף בגב. רוב הסובלים מסימני מתיחה הינן נערות בתקופת ההתבגרות ונשים בתקופת ההריון

הסיבות להופעת סימני המתיחה הם שינויים מהירים במשקל כאשר העור לא נמתח בהתאם לקצב הגדילה של הגוף וכך נוצרים סימני המתיחה.

עד כה לא נמצא טיפול שיעביר במאת האחוזים את סימני המתיחה אך הטיפול היעיל ביותר שנמצא כיום בשימוש הינו הסרת סימני מתיחה על ידי שימוש בפחמן דו חמצני.

היווצרותם של סימני מתיחה אינה מסוכנת מבחינה בריאותית אך מדובר במטרד אסתטי שמפריע להרבה אנשים המעוניינים להעלים את אותם סימנים.

סימני מתיחה

 

רוב סימני המתיחה מופיעים באזור הבטן , השדיים בעיקר אצל נשים בזמן הריונות ולאחר הלידה כאשר נערות ונעירם מפתחים סימני מתיחה באזורים נוספים כמו הרגליים הגב והישבן.

הסיבה להיווצרותם של אותם סימני מתיחה בעור היא כאשר קצב הגדילה לא מאפשר לעור להימתח בהתאם ולכן סיבי הקולגן הנמצאים בעור נמתחים יתר על המידה ונקרעים ונוצרים אותם סימני מתיחה.

הסיבות להיווצרותן אצל אנשים אחדים יותר מאחרים הם נתונים תורשתיים וכן השמנת יתר או שינויי משקל תכופים- עליה וירידה במשקל באופן כזה שמופעל לחץ על העור ממהירות הצמיחה והגדילה ונוצרים סימני המתיחה.

כיצד ניתן לטפל בסימני המתיחה?

 

ישנם מספר טיפולים להעלמה והסרה של סימני מתיחה על ידי שימוש במשחות וקרמים שונים ואף לייזר אך הטיפול היעיל ביותר להסרת סימני מתיחה הינו הטיפול באמצעות פחמן דו חמצני. כאשר טיפולים אחרים לא צלחו ניתן להשתמש בפחמן דו חמצני להעלמת אותם סימני מתיחה.

כיצד הסרת סימני מתיחה על ידי שימוש בפחמן דו חמצני פועלת?

 

הטיפול נעשה על יד הזרקת פחמן דו חמצני ישירות לסימני המתיחה. הפחמן הדו חמצני גורם לזירוז זרימת הדם ולדם להגיע לאזור המטופל בצורה מחזורית ולצאת אל הריאות והחוצה.
הדם שמגיע אל האזור אליו הוזרק הפחמן הדו חמצני במטרה לסלקו מאזור מעשיר את האזור בכלי דם קטנים, חמצן וחומרים חיוניים נוספים שמתחילים לבנות רקמות חיבור חדשות באזור המטופל בזמן שהפחמן הדו חמצני יוצא דרך מחזור הדם החוצה.
על מנת להסיר את סימני המתיחה על ידי שימוש בשיטה זו ושהתוצאות תישארנה לתמיד, יש לבצע את הטיפול באמצעות פחמן דו חמצני במשך עשרה טיפולים רצופים בתדירות של לפחות פעם בשבוע בהתאם למצב סימני המתיחה.

מהם היתרונות להסרת סימני מתיחה באמצעות פחמן דו חמצני?

  1. התוצאות מהירות יחסית כאשר ניתן לראות העלמות של סימני המתיחה כבר לאחר שישה טיפולים. התוצאות שמתקבלות על ידי טיפול בפחמן דו חמצני להסרת אותם סימני מתיחה הן קבועות.
  2. מדובר בסדרת טיפולים קצרה בתדירות של פעם בשבוע כאשר אין צורך בהתאוששות והחלמה לאחר הטיפול וניתן להגיע לבצע את הטיפול בפחמן דו חמצני ולאחר מכן לחזור לפעילות שגרתית.
  3. סדרת הטיפולים כוללת עשרה טיפולים בלבד כאשר כל טיפול אורך מספר דקות  ואינו דורש הכנה מיוחדת או מוקדמת
  4. במהלך הסרת סימני מתיחה בשיטה של שימוש בפחמן דו חמצני לא מורגש כאב כלל. המטופל עלו להרגיש תחושה של אי נעימות קלה ואף אדמומיות שתופיע באזור המטופל אך אלה יחלפו חצי שעה לאחר הטיפול ואין תופעות לוואי נוספות לאחר מכן
  5. שימוש בפחמן דו חמצני לצורך בדיקות רפואיות הינו מקובל ושכיח. כמו כן מדובר בחומר שנמצא באופן רגיל בגוף שלנו ולכן אין סיכונים , סיבוכים הצפויים או תופעות לוואי לאחר ביצוע הסרת סימני מתיחה באמצעות שימוש בחומר זה.
  6. ניתן לבצע הסרה והעלמה של סימני מתיחה באמצעות שימוש בפחמן דו חמצני בכל גיל , כאשר לא ניתן לבצע את הטיפול לנשים בהריון או מניקות.

חשוב לקחת בחשבון שסימני מתיחה מופיעים לאחר שינויים דרסטיים במשקל ולכן גם אם בוצעה הסרה של סימני המתיחה בשיטה זו יכולים להופיע סימני מתיחה חדשים במקומות אחרים.

לכן חשוב לבצע את סדרת הטיפולים של הסרת סימני המתיחה באמצעות פחמן דו חמצני רק לאחר ירידה במשקל או סיום הריונות והנקות.