זריקת PRP לברך

הזריקה שמחוללת מהפכה בתחום כאבי הברכיים - יכולה להחליף ניתוח!

למידע על הטיפול השאירו פרטים

למה כדאי לעשות זריקת PRP?

לאילו סוגי בעיות ברכיים מתאים הטיפול ב-PRP

שחיקה בברך

ככל שהפגיעה בסחוס רבה יותר, כך התנועה כואבת יותר ומוגבלת יותר. לרוב מתגברת תחושה של נוקשות בתנועה וכאבים בקימה מישיבה, במדרגות והליכה. הזריקה משפרת באופן משמעותי את התנועה , הקימה , הישיבה והליכה במדרגות.

פציעות ספורט

קושי בריצה, הליכה או פעילות ספורטיבית הנובעת מפציעה בברך לרוב מאוד מתסכלת ומגבילה את המשך הפעילות הספורטיבית. הזריקה יכולה להחזיר אותנו לפעילות ספורטיבית ואף לבטל ניתוח ארתוסקופיה, להוריד צורך בלקיחת כדורים אנטי-דלקתיים ולשפר את איכות החיים שלנו.

דלקת ברבך

סבל וכאבים כתוצאה מנוזלים בברך, קרעים בגידים, קרעים במיניסקוס או בורסיטיס,  גמישות יתר ,כאבים פטלופמורלים (ציר לא תקין של הברך) – יכולים לגרום לתסכול גדול. זריקת PRP מסוגלת להפחית את רמת הכאב ולשפר משמעותית את איכות החיים.

ד״ר בנימין בנדר

אורטופד מנתח מומחה, אורטופד מומחה למפרקי הברכיים ומפרקי הירכיים (אגן), מומחה להחלפות מפרקים…

לדר' בנימין בנדר ניסיון רפואי עשיר בתחום הברכיים והירכיים בכלל ותחום ניתוחי החלפת מפרקים בפרט: עד היום ביצע כ-1800 ניתוחי החלפת מפרקים מעל 100 ניתוחים ייחודיים של החלפות לשני המפרקים בו-זמנית בניתוח אחד.

דר' בנדר כיום עובד ומנתח בבית חולים אסותא. בשנים האחרונות, במקביל לניתוחים, מטפל במתן טיפול ללא-ניתוח למפרקי הברכיים. דר' בנדר ביצע מעל 2000 הזרקות למפרקים מתוך אמונה וניסיון עצום שמפרק טבעי הוא הכי טוב לגוף האדם כל עוד ניתן להציל ולשמר אותו. 

כאורטופד ומנתח מומחה, עבד דר׳ בנימין בנדר בארה"ב והשלים התמחות-על בתחום הברכיים והירכיים באחד המרכזים המובילים והיוקרתיים בתחום בעולם, בית חולים אוניברסיטאי, פילדלפיה, ארצות הברית (Thomas Jefferson University Hospital, Philadelphia, USA).
כמו כן, שימש כעורך ראשי של ספר בינלאומי בתחום החלפת מפרקי ירכיים Surgical Treatment of Hip Arthritis
דר׳ בנימין בנדר פרסם עשרות מאמרים אקדמאיים והשתתף במספר ספרים מקצועיים העוסקים בניתוחי מפרקי ברכיים וירכיים.

ראיון של ד"ר בנדר בתכנית רק בריאות

השאירו פרטים

עדויות על ד"ר בנדר ועל הזריקה

Larisa Velber
לריסה ולבר
קרא עוד
חוות טיפול חיובית ביותר. לאמא שלי בוצעה זריקת PRP לאחר נפילה ושבר בפיקה. לאחר 6 שבועות של טיפול שמרני (שהומלץ ע"י דר בנדר) יש איחוי עצם מאוד טוב ואמא יכולה להפעיל את הרגל באופן כמעט רגיל.
Lea Davidson
לי דוידסון
קרא עוד
כאב לי נורא בברך ולכן פניתי לעזרה. טופלתי בזריקות לברך של PRP וחומצה היאלורינת. הרגשתי בשיפור לאחר שלושה שבועות וכך לא צריכה לעבור ניתוח.

שאלות נפוצות

זריקה ביולוגית לא מזיקה כי זה חומר טבעי שנלקח מגוף האדם והוא חומר המרפא הטוב ביותר והמתאים ביותר לגוף האדם

זריקה מפעילה תהליכי ריפוי לכן יכולה להיות תחושה של אי נוחות במפרק למשך כמה ימים. יחד עם זאת ישנם אנשים רבים שמרגישים הקלה בכאב באופן מיידי.

במידה ולאחר מתן הזריקה, יהיה עדיין צורך לבצע ניתוח, אין מניעה מלבצע אותו כמתוכנן.

הזריקה עוצרת הדרדרות השחיקה או הפגיעה בסחוס ומפעילה תהליכי ריפוי והקלה בכאב.