השתלת שיניים ממוחשבת:
ללא חתכים ותפרים מיותרים, זמן החלמה קצר ופתרון ארוך טווח

מרפאת ד"ר יצחק הכהן ברעננה נמנית ברשימת המרפאות המובילות את תחום השתלות השיניים הממוחשבות המביאות דיוק מירבי בשיקום השיניים וחזרה מהירה ובטוחה יותר לשגרה עם איכות חיים טובה יותר : זה הזמן להתחיל לחייך בפה מלא ולחזור לאכול ללא כאבים

95% הצלחה להשתלות שיניים בעולם

על פי הספרות המקצועית

פגישת ייעוץ עם צילומי CT פנורמי ובדיקה מקיפה במרפאה כולל חוות דעת רפואית

אל תתפשרו על הבדיקה מקיפה בה תדעו מה מצב השיניים שלכם

זמן החלמה מהיר תודות להשתלה הממוחשבת

באותו היום משתחררים הביתה

תוצאות ארוכות טווח המחזיקים לשנים רבות: אל תתפשרו על השיניים שלכם

השתלת שיניים באמצעות מחשב נחשבת לפריצת דרך בתחום שיקום הפה. בזכות צמצום משמעותי של התערבות כירורגית, כלומר פחות חתכים וכתוצאה מכך פחות תפרים, מביאים לדיוק בתוצאה הסופית של השתלת השיניים. המהפיכה הממוחשבת מביאה פתרון בטוח גם עבור מטופלים שבעבר לא היו מתאימים לטיפול בגלל מצבם הבריאותי. כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיניים ממוחשבת 

שיקום פה ולסת מאז ומעולם נחשב לאחד התחומים המאתגרים ביותר ברפואה. טכנולוגיות פורצות דרך מאפשרות לרופאים היום לבצע השתלות שיניים ללא חתכים מיותרים והתערבויות כירורגיות מסובכות, עם בניית תוכנית טיפול מפורטת עוד לפני ביצוע הטיפול עצמו. לפני הכל הרופא סורק באמצעות סורק דיגיטלי את חלל הפה כדי להבין את מצב הרקמות של כל שן וכך ליצור הדמיה מדויקת של התהליך, שלב אחרי שלב, כולל התוצאה הסופית. כך, המטופל, עוד לפני הטיפול כבר יכול לראות איך ייראה חלל הפה שלו אחרי ההשתלה המתוכננת.

השימוש במחשב ובטכנולוגיות סריקה מתקדמות מאפשר לרופאים לטפל בהשתלות שינים בקלות ובצורה הטובה ביותר. כמובן, גם התוצאה שמתקבלת היא קבועה ונשמרת לאורך שנים.

מי מתאים לעבור השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת מתאימה לרוב המטופלים שסובלים מהיעדר שיניים מכל סיבה שהיא (טראומה, ניתוח או תאונה) או זקוקים לעקירת שיניים ושחזור שלהם בעתיד. אם פעם השתלות שיניים לקחו לא מעט זמן, לפעמים חודשים ארוכים וכללו תקופות המתנה בין שלבי הטיפול השונים, היום ישנה אפשרות לטפל גם במקרים הכי מורכבים ביעילות ותוך זמן קצר. מאחר ואין צורך בחתכים או חשיפת רקמת עצם והפשלת חניכיים, השתלת שיניים ממוחשבת מתאימה גם לחולי סכרת וחולים במחלות סיסטמיות.

איך תיראה פגישת הייעוץ במרפאה?

בפגישת הייעוץ עורכים צילום CT ופנורמי של מערכת השיניים על מנת לקבל תמונה מדויקת ועדכנת של מצב השיניים וזאת לצורך התאמת תוכנית טיפול על פי מצבו של המתרפא

השתלת שיניים ממוחשבת – שלב אחרי שלב

שלב האבחון: סורקים את הרקמות השונות בחלל הפה על ידי סורק דיגיטלי השולח את הנתונים לתוכנה מיוחדת. התוכנה משכללת את הנתונים ויוצרת הדמיה של חלל הפה. התוכנה מבצעת גם סריקה של שיניים שנמצאות בחלל הפה מה שמאפשר לזהות מפגעים שלא היה ניתן לגלות בבדיקה רגילה.

ניתן להשתמש בתוכנה ליצירת הדמייה תלת-מימדית של חלל הפה לאחרי הטיפול – עוד לפני שהטיפול עצמו התחיל. התוצאה הסופית של ההדמיה מאפשרת לקבל את הפרטים המדויקים לגבי צורה, מראה ואפילו גוון השתל וגם את המיקום שלו, מה שימנע חתכים מיותרים והתערבויות כירורגיות בלתי נחוצות.

בשלב הבא, שלב ההשתלה עצמו, סד כירורגי שהוכן במיוחד עבור המטופל מונח בפיו, הנתונים מועברים מהתוכנה לפיו של המטופל ובעצם מנחים את הרופא כיצד להחדיר את השתלים ללא צורך בחתכים מיותרים והפשלה של רקמת החניכיים כדי להגיע לחשיפת עצם וכך מגיעים לתוצאות מדויקות בהשתלה ובהתאמה אישית למערכת הפה של המטופל.

תקופת ההתאוששות וההחלמה אחרי השתלת שיניים ממוחשבת

זמן ההתאוששות אחרי השתלת שיניים ממוחשבת הוא קצר יותר בצורה משמעותית יחד זאת מאחר ובסופו של דבר מדובר בפעולה פולשנית, גם אם היא מבוצעת בשיטה יעילה ובטוחה מאד, ייתכנו מספר תופעות לוואי אשר חולפות תוך ימים ספורים והם:

  • תחושת נפיחות או רגישות יתר באזור ההשתלה בימים הראשונים אחרי הניתוח. תחושה זו בדרך כלל חולפת אחרי מספר ימים וניתן ליטול משככי כאבים בהתאם להמלצת הרופא.
  • לפעמים תיתכן עליה קלה בחום, גם היא עוברת אחרי יומיים-שלושה.
  • חולים מסוימים מדווחים על שטפי דם קלים באזור הפנים, שגם חולפים במהרה.

איך עלי להתנהג אחרי השתלת שיניים ממוחשבת?

מומלץ מאד ביום הראשון לאחר ההשתלה לאכול רק מזון רך וקר, להימנע משתייה חמה, אסור לשטוף את הפה או לצחצח שיניים. יש להישמע להוראות הרופא גם בהקשת לנטילת אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.

שימוש בטכנולוגיה ממוחשבת בהשתלת שיניים מאפשר לתהליך רפואי מורכב להתבצע בצורה בטוחה, יעילה ומדויקת, התערבות כירורגית מועטה ותופעות לוואי כמעט בלתי מורגשות או חולפות במהרה.

מרפאת שיניים ד"ר הכהן בעלת ניסיון רב בביצוע השתלות שיניים ממוחשבות וטיפול במקרים מורכבים ביותר.

למידע והתייעצות ניתן להשאיר פרטים או