חיפוש

ניתוח אף פלסטי

ניתוח אף פלסטי מיועד לאנשים אשר אינם מרוצים מהמראה של איבר זה ומעוניינים לשפר או לתקן אותו. כמו כן ניתן לעבור את הטיפול כאשר ישנה חסימה בדרכי הנשימה המפריעים לנשום סדיר דרך האף. את הניתוח ניתן לבצע לכל אדם מעל גיל שש עשרה כאשר ישנם מקרים של שבר באף , שפה שסועה או פגמים מולדים המאפשרים לבצע ניתוח קוסמטי לשיפור מראה האף או בנייה שלו מחדש גם אצל ילדים שטרם מלאו להם שש עשרה

ישנם ניתוחי אף פלסטיים אסתטיים שמטרתם לשנות את צורת האף ולשפר את הפרופורציה של האף ביחס לשאר איברי הפנים וישנם ניתוחים משחזרים שמטרתם לבנות את האף מחדש בהתאם לבעיה כגון: תאונה, מום מולד או ניתוח קודם שלא הצליח.

כיצד מתבצע ניתוח אף פלסטי?

לפני ביצוע הניתוח יש להיפגש עם הרופא המנתח לשיחת יעוץ וזאת על מנת לבדוק מהי הבעיה שלשמה המטופל מעוניין בניתוח, מהן הפרופורציות הרצויות של האף החדש בהתאם לשאר איברי הפנים וכן לבדוק את המבנה הכללי של האף.

במידה והסיבה לביצוע ניתוח אף פלסטי הינה פתיחת חסימה בדרכי הנשימה באף, יבצע הרופא בדיקה כללית הכוללת צפייה פנימית במבנה של הא ומעברי האוויר על מנת לקבוע מהו אחוז החסימה וכמה יש לפתוח על מנת לשפר את יכולת הנשימה.

הסיבות להיווצרות חסימה בדרכי הנשימה באף

  • כאשר מחיצת האף סוטה לכיוון אחד או לשניהם
  • כאשר קונכיות האף בולטות מתוך רירית האף באופן שמפריע למעבר אוויר
  • מום בשסתום האף הפנימי

לאחר ביצוע הבדיקה יבצע הרופא המנתח הדמיה בה יוכל לראות המטופל את האף כמו שהוא במצב הקיים וכמו כן לראות כיצד יראה האף החדש ולהחליט אם זהו המראה שהוא מעוניין בו.

ניתוח אף פלסטי מבוצע בחדר הניתוח תחת הרדמה מקומית כאשר המנותח לא ירגיש דבר מהנעשה במהלך הניתוח.

את החתכים יבצע הרופא במקום שאינו בולט בקצה של האף ולאחר מכן יבצע הפ
רדה של הרקמות הרכות של האף מהשלד המרכזי של האף. שיטה זו של ניתוח מאפשרת תוצאות מדויקות כמה שיותר להדמיה של האף החדש.

במידה ומחיצת האף עקומה או סוטה לכיוון אחד יש צורך להזיזה וליישר אותה ולהתאימה למבנה האף החדש.

בחלק מניתוחי האף הפלסטיים יהיה צורך בהוספת שתל לאף על מנת לעצבו ובחלק מהמקרים יהיה צורך לשייף וליישר את העצם המרכזית באף על מנת לייצר את המראה החדש והרצוי של האף.

בסיומו של הניתוח יועבר המטופל לדר התאוששות כאשר יש לחבוש את האף בחבישה שתגן על האזור המנותח ותתמוך במבנה החדש של האף. כמו כן אותה חבישה תעזור למנוע דימום.

מעל אותה חבישה מלבישים גבס שנועד לשמור על החלק החיצוני של האף מפני פגיעות. הגבס יוסר בבדיקה שגרתית שלאחר הניתוח כשבוע לאחר ביצוע הניתוח הקוסמטי.

מדובר בהליך מהיר ופשוט יחסית שאינו מצריך אשפוז ולאחר התאוששות משוחרר המטופל לביתו למנוחה והחלמה.

לאחר הסרת הגבס כשבוע לאחר ביצוע ניתוח האף הקוסמטי יתחיל האף לקבל את צורתו החדשה כאשר יש לקחת בחשבון שעלולה להיווצר נפיחות בעקבות הניתוח הקוסמטי והיא תחלוף לאחר כשישה שבועות מביצוע הניתוח.

למדריך ניתוח אף כולל תמונות לפני ואחרי של ניתוחים, מחירון ניתוחי אף מעודכן וסרטונים עם מיטב המומיחים בישראל.

את השחזור של השד לאחר כריתה מלאה מבצעים בשני שלבים כאשר בשלב הראשון יש למתוח את הרקמות מתחת לעור ולשרירים של החזה וזאת נעשה על ידי בלון ריק אותו מנפחים בצורה הדרגתית למשך מספר שבועות לאחר כריתת השד. הבלון מתנפח בצורה הדרגתית על ידי הזרקת מים פיזיולוגיים לתוך המכשיר שמותח את העור ואינו גורם לכאב. הבלון  גורם למתיחה מספיקה של העור של החזה ומאפשר הכנסת שתלים קבועים מסיליקון לאחר מספר שבועות על מנת לבצע שחזור של השד.

לאחר מספר שבועות העור מתוח מספיק וניתן לבצע ניתוח לשחזור שד כאשר במהלך ההליך יוציא הרופא את המותחן של הרשמות ובמקומו יכניס שתלי סיליקון קבועים, וכמו כן יבצע שחזור של הפטמה ויתאים את גודל השד וצורתו בצורה סימטרית לשד השני.

במידה וישנה אפשרות- לפי גודל השד ומבנה גופה של המטופלת הרופא יכול להחליף את השימוש בשתלי סיליקון בשימוש ברקמות עור ושומן של המטופלת עצמה שנלקחות מאזור הגב ודופן הבטן התחתונה.

הסיכונים הכרוכים בביצוע ניתוח אף קוסמטי

מכיוון שמדובר בהליך כירורגי המתבצע תחת הרדמה ישנם הסיכונים הרגילים הכרוכים בביצוע כל הליך כירורגי. כמו כן ישנן תופעות לוואי לאחר ביצוע ניתוח אף קוסמטי והן:

  • הופעת שטפי שם שנעלמים במהלך תקופת ההחלמה
  • נפיחות של האף לאחר ביצוע הניתוח שתרד גם היא בששת השבועות לאחר ביצוע ניתוח אף קוסמטי
  • הרגשת כאב ורגישות יתר באף לאחר הניתוח, ניתן ליטול משככי כאבים בהתאם להרגשה.
  • צלקות באזור בו בוצעו החתכים
  • חוסר תחושה או קשיי נשימה שיכולים להתפתח לאחר ביצוע הניתוח ויעברו עם זמן ההחלמה.

חשוב מאוד לעבור על כל תופעות הלוואי לפני ביצוע הניתוח ולקבל את המידע המקיף וכן להחליט לפני ההדמיה אם המצב החדש והמבנה החדש של האף מתאים לכם.

במידה ולא ישנה אפשרות לבצע ניתוח שחזור ולשנות את המבנה בהתאם ולעצב את האף מחדש, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בניתוח פלסטי נוסף עם כל הסיבוכים והסכנות הכרוכות בכך.