חיפוש

השתלת שיער – הטיפול האסטטי החדש סוחף גברים בשנים האחרונות

השתלת שיער לגברים כבר חלק בלתי נפרד בשנת 2023  מהטיפולים האסתטיים הכירורגים המוצעים לגברים, תחילה נזכיר בקצרה אלו הם הטיפולים המובילים לגברים:

השתלת שיער למי היא מתאימה?

השתלת שיער מתאימה לכל אדם שרוצה לשנות את מראהו להוסיף שיער היכן שאין לו. כמו כן, השתלת שיער יכולה לסייע לאנשים עם שיער מדולל. כל הנ"ל, כדאי לדבר עם מרפאת שיער מוסמכת כדי שתהנו מייעוץ מקצועי ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר לכם.

** בנוסף יש לשים לב שהשתלת שיער גם מתאימה לנשים ** אמנם מאמר זה הוא בדגש על גברים שהם מרבית האוכלוסייה הנוהרת להשתלת שיער אך חשוב לדעת שגם נשים יכולות לבצע את התהליך וזהו יהיה נושא מאמר מפורט נפרד באתר קלאסיק קליניק.

הסוד הטמון בהצלחת השתלת שיער היא כמובן אזור תורם מתאים שכן בהשתלת שיער רגילה של מהמטופל (בשונה מהשתלת שיער סינטטית), כל המשחק הוא לדלל אזור אחר בשיער אשר רווי שיער ולהעבירו היכן שחסר תוך יצירת אפקט מילוי באזור החסר ושמירה על מראה מלא בחלק ממנו דיללנו שיער.

השתלת שיער החשיבות באבחון מדויק ואמיתי

כפי שצוין קודם לא כל מטופל מתאים להשתלת שיער מוצלחת ואף יש מטופלים אשר השתלת שיער עלולה לעלות להם בחייהם למשל מועמדים עם רקע של בעיות רב קשות.

חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולבצע אבחון אצל מרפאה מקצועית וישרה, אשר בראש מעיינה ההצלחה הרפואית והאסטטית של המטופל.

תחום השתלות השיער בנסיקה מטאורית מה שגרם לו להפוך בשנים האחרונות לטיפול אסטטי ממוסחר מאוד עם אנשי שיווק מפולפלים ודיסאינפורמציה רחבת היקף כי מרבית המידע המונגש הוא של מרפאות. כל מרפאה מושכת את השמיכה של הצד שלה ומנסה באמצעות מאמרים לשנות את תודעת הציבור לפי סוג הטיפול אותה היא מבקשת לשווק ומדובר הרבה פעמים משיקולים של חסכון כספי – וחסכון למרפאה, לא לקהל המטופלים.

בין הבלוגים הנמנים כאיכותיים ביותר בתחום לגבי חקר והנגשת השתלות השיער ניתן למצוא בבלוג של אתר הייר טורקיי תחת "קטגוריית השתלת שיער" מידע מהימן ומדויק.

נמצאתם מתאימים? תהליך השתלת השיער:

 • על פי הפרוטוקולים הנוקשים ביותר בתחום יש להימנע מעישון סיגריה ואלכוהול למי שמסוגל כמובן כשבועיים לפני מועד השתלת השיער.
 • להשתלת השיער כדאי להגיע לבוש בחולצה מכופתרת אשר תקל עליכם הורדה ולבישת החולצה מבלי לחשוש לגעת בראש.
 • מומלץ לבצע טיפול PRP כשבועיים לפני על מנת לחזק את יכולת הריפו של הקרקפת וקליטה מקסימלית של הזקיקים המושתלים לאזור הרצוי.

שלבי התהליך של הניתוח:

 1. אבחון אחרון לפני ההשתלה והסבר במרפאה על מה שעומד להתבצע, בדיקה ראשונית של קו שיער רצוי.
 2. גילוח הראש (במקרים מסוימים ובמיוחד אצל בנות משתדלים לא לגלח את האזור שיקלוט זקיקים, אזור תורם חובה לגלח..) 
 3. ציור תוכנית ההשתלה על הקרקפת העירומה משיער וציור קו שיער.
 4. הרדמה מקומית בחלק האחורי של הראש.
 5. קצירת זקיקים, נלקחים זקיקים בצורה מדוללת שלא תפגע במראה המטופל מאחורי הראש.
 6. מיון הזקיקים.
 7. הפסקת אוכל.
 8. הרדמה מקומית באזור אליו אנו מבקשים למגר את הקרחת באמצעות השתלת שיער.
 9. החדרת הזקיקים לאזור המושתל.
 10. חיטוי וחבישת הקרקפת.

אחרי השתלת השיער תהליך הריפוי ומתי רואים תוצאות?

ניתן לחלק את תהליך השתלת השיער לאחר הניתוח לשני שלבים עיקריים:

 1. ריפוי מהניתוח עצמו

בעשרה הימים הראשונים יהיה ניכר שעברתם השתלת שיער מכיוון שיהיו לכם גלדים בראש ותחבושת ביום הראשון טרם החפיפה הראשונה.

כמו כן נוזלי ההרדמה הרבים שהוזרקו לכם על מנת שלא תרגישו כאב בתהליך השתלת השיער יורדים מהראש ולעיטים מתנקזים ליום או יומיים באזור העיניים ונותנים אפקט של נפיחות לפנים לא אסטטי, ניתן כמובן להילחם בתופעה על ידי עיסוי חזק של האזור על מנת שהנוזלים יספגו מהר יותר ויצאו עם השתן החוצה.

 1. הגעת התוצאות תהליך ארוך עם חששות באמצע

כאשר כבר תתרפאו לגמרי פיזית ואסטטית ממראה של מטופל שעבר השתלה (כבר ביום העשירי למעשה במעמד הורדת הגלדים), תתחיל לכם נשירה של השיער המושתל בתופעה הנקראת שוק לוס.

הזיקים למעשה מתרכזים כעת בשיקום והבראה ואתם תראו את השיער חוזר לאט כל שלושה חודשים יותר ויותר, שלב זה הוא מאתגר ומלחיץ מכיוון שתמיד קיים חשש אצל המטופלים שמה כל השיער הנשר לא יחזור. אל דאגה גם כשהשיער חוזר בצורה לא אחידה זו מסיבה אחת פשוטה לכל זקיק זמן מנוחה משלו.

אתם עתידים לראות כבר שינוי מדהים אחרי שישה חודשים ושינוי סופי בין שנה לשנתיים לאחר ההשתלה.